Yowamushi pedal
Hiyo 2014.06.25. 19:14

Cím: Yowamushi Pedal
Egyéb címek: -
Besorolás: anime, TV
Műfaj: iskolai élet, shounen, sport, vígjáték, kerékpározás, manga alapján, tréning
Hossz: 38 rész
Év: 2013
Hivatkozások: Ismertető, Videó
Saját vélemény: Az első kerékpáros anime, amit láttam az az OverDrive volt, s mivel imádom a sport animéket, ezért azt is egyből megszerettem, de… DE! Életem második bicikliversenyzős animéje messze vitte azt a bizonyos pálmát, méghozzá jó messzire és magasra téve a lécet. A történet tipikusan egy gyenge, erőtlen és jelentéktelen főhőssel indul, aki ráadásul még menthetetlen anime rajongó is, ám az első pár rész után egyből világossá vált számomra, hogy egyáltalán nem kell még elkapálnom Onoda-kunt. A részek előre haladtával szinte vártam azokat a pillanatokat, mikor a kis jelentéktelen főhős belső dráma és önsajnálat nélkül mosolyogva emeli fel a fejét és élvezettel veszi a kihívásokat! Öröm volt végre egy ilyen főszereplőt látni, akit bár igyekeznek erőtlennek és jelentéktelennek beállítani a társadalom és az osztály szemszögéből, de ő ezt észre se veszi és élvezi az életet. Persze megjelennek a karakterdrámák, mikor szembesül saját gyengeségével, de nem olyan mélységben, hogy unalmassá váljon, hogy: „Jaj már megint magába süppedve sajnálkozik, ahelyett, hogy tenne valamit.” vagy pedig „Már megint bebeszéli magának, hogy full gyenge..” De Onoda-kun nem ilyen! A részek alatt egyszer sem gondoltam ilyet róla, s a mélységes belső depressziók elmaradása mellett is fejlődik és egyre jobb és jobb lesz. Igen, az is előfordult, hogy már én, mint néző sajnáltam meg, hogy szegény annyit próbálkozik, de még mindig vannak, akik lenézik, de a következő percben Onoda-kun mosolyogva emeli fel a fejét és másodpercek alatt megmutatja a kétkedőknek és az őt lenézőknek, hogy mennyire nem is volt igazuk!
Egyszóval a főkarakter nagyon is szerethető és csöppet sem unalmas, de mire is menne egyedül? Az animében megjelenő többi karakter is zseniális. Egyiket sem éreztem sablon karakternek, s mindegyikük fejlődik a maga ütemében a főhőssel együtt. Rengeteg poén csattan el a szereplők között, ám mint az a sport animékre jellemző a csapaton belüli rivalizálás is megjelenik, de kétségtelen, hogy a két rivalizáló fél között elhangzó párbeszédek egy állandó humorforrása az animének.
Sport animékre jellemző még, hogy a versenyeket képesek két-három epizódon keresztül elhúzni, de ez egyáltalán nem válik ennek a sorozatnak a kárára.
A grafika megfelel egy 2013-as animének és természetesen a bishi karakterek is megjelennek, de hál’ istennek nem olyan eltúlzott formában, hogy jóhogynem görög félistenként ábrázolják őket.
Értékelés: 5/5

|